Kdo vyhrál největší turnaj v historii PGA Tour?

Vyhrát velký šampionát je v profesionálním golfu nejtěžší výkon. Sázky jsou vyšší, tlak je zesílen a pole je vždy naskládáno s nejlepšími hráči na světě.

Je nemožné vyhrát náhodou náhodou. V neděli musíte dát dohromady čtyři skvělá kola a získat trofej několika střelami spojky. Většina hráčů PGA Tour nikdy necítí nositele své kariéry, ale několika vyvoleným se dařilo v největších okamžicích. Kdo má tedy největší vítězství v historii golfu a kolik jich má?

Pouze tři golfisté vyhráli více než 10 velkých šampionátů

SOUVISEJÍCÍ: Co je nejdelší díra v historii PGA Tour a kdo ji vytvořil?

Vyhrát jen jedno velké mistrovství je dost těžké. Ale vyhrát 10? Tohoto úspěchu dosáhla pouze elita elity v historii golfu a nikdo jiný by se do nepolapitelného dvouciferného klubu nikdy nedostal.

Jack Nicklaus, Tiger Woods a Walter Hagen jsou jedinými hráči PGA Tour, kteří kdy dosáhli 10 velkých vítězství.

Dva hráči – Ben Hogan a Gary Player – během své kariéry vyhráli devět. Tom Watson je hned za nimi s osmi a seznam se prohlubuje, jak jdete dále dolů.

Pět hráčů – Arnold Palmer, Bobby Jones, Sam Snead, Harry Vardon a Gene Sarazen dosáhl sedmi hlavních vítězství a Nick Faldo a Lee Trevino vyhráli šest.

Tiger Woods je na druhém místě s 15 hlavními šampionáty

Tiger Woods by mohl být považován za největšího golfisty všech dob, ale nedrží rekord v nejvýznamnějších šampionátech. Woods je ve skutečnosti na druhém místě s 15 hlavními vítězstvími.

Woods vyhrál svůj první major na Masters 1997 a udělal to historickým způsobem. Jako 21-letý Woods foukal kolem pole a skončil 18-under a vyhrál turnaj o rekordních 12 úderů. Jeho konečné skóre 270 je vyrovnáno s nejnižším zaznamenaným v Augusta National.

Woodsův první major signalizoval zbytku golfového světa, že se chystá podniknout PGA Tour útokem, a to je přesně co udělal. Woods v příštích pěti letech zarachotil dalších sedm velkých společností. V té době byl tak dominantní, že bylo šokující, když někdo, kdo se jmenuje Tiger Woods, nevyhrál major.

Woods vyhrál svůj 15. major na stejném místě, kde vyhrál svůj první. Loni v dubnu dokončila síň slávy svůj nepravděpodobný návrat vítězstvím v Masters 2019 o jeden úder nad Brooksem Koepkou.

Nyní, ve věku 44 let, by Woods mohl dokončit získávání hlavních titulů. Aby získal vůdce všech dob, bude potřebovat další tři.

Jack Nicklaus má nejvýznamnější mistrovství v historii PGA Tour

SOUVISEJÍCÍ: Bryson DeChambeau získal 20 liber v karanténě a stal se nejdelším jezdcem v historii turné PGA

Jack Nicklaus a Tiger Woods jsou již dlouho považováni za golfisty Michaela Jordana a LeBrona Jamese. Každý má jiný názor na to, kdo je největší ze všech dob, ale nakonec to spadá na tyto dvě legendy.

Woods možná Nicklause celkově vyhrál, ale Nicklaus ho nechal porazit tam, kde na tom nejvíce záleží. Nicklaus drží rekord v nejvýznamnějších vítězstvích šampionátu v historii PGA Tour s 18.

V průběhu své kariéry Nicklaus vyhrál šest turnajů Masters, pět mistrovství PGA, čtyři USA Otevírá a tři otevřené mistrovství. Vyhrál svůj první velký šampionát na US Open 1962 a o 24 let později vyhrál svůj 18. a poslední major na Masters 1986.

Nicklaus a Woods měli podobné oblouky kariéry omezené neuvěřitelnými výhrami comebacku na Augusta ve svých 40 letech. Woods má stále šanci předat Nicklause v hlavních výhrách, ale už mu chybí čas chytit Zlatého medvěda.