Santa Anita Derby Picks – Předpovědi závodu 2019

Vítěz hry logická volba v Santa Anita Derby

• Vítěz hry
  • Instagrand
  • Roadster

Analýza Santa Anita Derby

Santa 2019 Anita Derby má v sobě pouze šest koní, ale dva z nich jsou hlavními uchazeči o Kentucky Derby a mohl by se ukázat jako vynikající závod.

Úřadující vítěz hry Vítěz je oblíbený a měl by být Sílu, když druhý startuje z propouštění. V 4/5 na ranní lince určitě nedostanete velkou hodnotu, ale je to tu nejlepší kůň.

Vítěz hry přijde do derby Santa Anita v důsledku ztráty nosu na pláži Omaha v druhá divize Rebel Stakes-G2 16. března, a udělal všechno kromě vítězství v tomto svém prvním startu od listopadového vítězství v Breeders ‚Cup Juvenile. Pracoval šest furlongů 1. dubna v čase 1: 13,40 a vypadá to, že všechny systémy jdou na koně, který ví, jak vyhrát. Měl by také dostat pěkný výlet, pokud vše půjde podle plánu pro trenéra Boba Bafferta, který v závodě také osedlá Roadster.

Roadster absolvoval svůj první start od září, když byl na míli v Santa Anitě 1. března a poražený kolega Santa Anita Derby účastník Nolo Contesto o 2 1/2 délky. Ten po dobré cestě dovnitř neměl žádnou skutečnou výmluvu a ani tentokrát ho nemůžeme porazit Roadsterem. Třídu Roadsteru může posílit také fakt, že Nolo Contesto v lednu porazilo následného vítěze Rebel Stakes Omaha Beach.

Divoká karta tady je Instagrand. V loňském roce vyhrál své první dva doživotní starty o 10 a 10 1/4 délky, včetně Best Pal Stakes-G2 v Del Mar. Obě tato vítězství byla dosažena způsobem wire-to-wire, ale ukázal, že může také pocházejí z tempa, když skončil třetí, zdolaný 1,5 délky v Gotham Stakes-G3, míli míli na Aqueduct 9. března při svém prvním startu loni v srpnu.

Zbývající dva účastníci v poli jsou více Ice, nedávno třetí porazil 9 1/4 délky v El Camino Real Derby přes Golden Gate syntetický 16. února, a Synthesis, který byl čtvrtý porazil 10 ¾ délky v San Vicente-G2 v Santa Anita 10. února. Tito dva se zde zdají nepřekonatelní, ale scénář tempa je temný a pokud se duel rozvíjí, mohli by se o částku shromáždit pozdě.

Otázkou je, který kůň půjde do čela. Instagrand vychází z Gothamu, kde prošli první půl míle za 44,40 a je již osvědčeným předním jezdcem, ale Roadster se rozešel od prvního. Pokud Roadster pošle dříve, mohl by ohrozit šance Instagranda a připravit závod na Game Winner.

Běh herního vítěze se nezmění. Bude sledovat rychlost zvenčí a v pozdní zatáčce půjde za předními běžci. Budeme hádat, že Instagrand a Roadster na sebe v určitém okamžiku závodu narazí, ačkoli první je schopen se otevřít brzy a mohl by jít dlouhou cestu, pokud Roadster neposílá brzy. Nolo Contesto také tyto dva pronásleduje, ale ve svém posledním zápase proti Roadsteru příliš neusiloval a my jsme zvědaví, jestli už překonal svůj vrchol. Což nám ponechává…