SUPER BOWL SQUARES: Jakie są najlepsze liczby na starcie Chiefs i Buccaneers w Super Bowl LV?

• Niektóre kwadraty są lepiej niż inni.
  • Przeszliśmy przez 20 lat futbolu play-off, aby dowiedzieć się, które liczby są najbardziej wartościowe.
  • Odwiedź sekcję Business Insider, aby uzyskać więcej historii.

W najbliższą niedzielę Kansas City Chiefs i Tampa Bay Buccaneers spotkają się na Super Bowl LV.

Niezależnie od tego, czy oglądasz piłkę nożną, program przerwy między meczami , reklamy lub po prostu nie możesz się doczekać delektowania się jedzeniem i napojami, podstawą prawie każdej uroczystości Super Bowl jest basen w kształcie kwadratu.

Baseny Squares ułatwiają nawet najbardziej przypadkowym fanom trochę akcja w wielkiej grze. Zasady są proste – ktoś drukuje siatkę 10×10 po 100 kwadratów, którą można kupić za określoną kwotę – 2, 5, 10 dolarów lub cokolwiek, co odpowiada rozmiarowi i zainteresowaniom hazardowym uczestników.

Raz na każdy squa ponownie, liczby od 0 do 9 są rysowane na obu osiach, tak aby każdy kwadrat odpowiadał niepowtarzalnej kombinacji.

Na końcu każdej połowy lub w niektórych przypadkach , na końcu każdej kwarty, druga cyfra wyniku każdej drużyny jest używana do określenia zwycięskiego kwadratu – jeśli Chiefs prowadzą Buccaneers 17-13 w przerwie, pole, na którym były Chiefs 7 / Bucs 3, wypłaciłoby nagrodę za połowę .

Ponieważ gracze wybierają swoje kwadraty przed przypisaniem im numerów, pula kwadratów jest prawdziwą grą losową.

To powiedziawszy, kiedy numery zostaną przypisane, „ Jest jasne, że niektóre pola są bardziej korzystne niż inne, więc zdecydowaliśmy się przeanalizować liczby i rozbić najcenniejsze pola w Twojej puli kwadratów Super Bowl.

Przyjrzeliśmy się każdej grze posezonowej od sezonu 1998 do w sezonie 2017 – 20 lat piłki nożnej – i zdobył wynik na koniec pierwszej kwarty, połowy, na koniec trzeciej i na koniec meczu. Te 220 meczów i 880 kwart pozwalają nam dowiedzieć się, gdzie jest najlepsze miejsce na starcie Super Bowl.

Niektóre kwadraty są oczywiście lepsze niż inne.
Ruobing Su / Business Insider

Należy pamiętać o dwóch rzeczach: interesuje nas tylko ostatnia liczba w wyniku, a każde 7-0 istnieje podział prawdopodobieństwa na 0-7. Podsumowując, 12,3% kwartałów zakończyło się wynikiem jednej drużyny z „0” w kolumnie jedynki, a drugiej z „7”, ale 0-7 i 7-0 podzieliłyby to prawdopodobieństwo na 6,1% szans na wygraną pieniędzy w tym miejscu.

Patrząc na powyższy wykres, najlepszym miejscem dla tych, którzy chcą zarobić, jest 0-0. Biorąc pod uwagę łatwość, że kwarta może zakończyć się 0-0, 10-0 lub 10-10, jest to zdecydowanie najlepszy zakład, ponieważ 7,4% wszystkich kwart kończyło się w ten sposób w 220 meczach, które zbadaliśmy.

Jeszcze kilka uwag, które możemy wyciągnąć z danych:

• Każdy wynik obejmujący 2, 5, 8 lub 9 to przybliżona pozycja: te 44 pola łączą się, aby tylko nadrobić 13,8% kwartałów.
  • W 92,5% przypadków wynik na koniec kwartału obejmował 0, 3, 4 lub 7.
  • Brak kwartału w meczu playoff w ciągu 20 lat, które przeanalizowaliśmy, zakończyło się 9-9.

Podczas gdy pole 0-0 jest najlepsze na początku gry, szanse na wygraną w danym automacie zmieniają się w trakcie gry.

W zależności od tego, jakie masz pole, Twoje szanse na wygraną mogą być większe pod koniec gry niż we wczesnych rozgrywkach.