Dwyane Wade (Magyar)

Miami Heat (2003–2016)

Újonc éve (2003–04)

Wade bedobta a labdát az újoncok csapatának 2004-es Rookie Challenge játékában

Az NBA 2003-as draftjának ötödik helyezettje Miami Heat, Wade csak a Marquette első körös draftjának négy válogatottja közül lett a legmagasabb rangú. Wade gyorsan eredményes játékossá vált, átlagosan 16,2 pontot ért el 46,5% -os lövés mellett, valamint 4 lepattanót és 4,5 gólpasszt adott. 5–15-ös kezdés után a Heat fokozatosan javult, így 42–40 lett és bejutott a rájátszásba. Wade kiemelkedő szezon utáni teljesítményt nyújtott, különösen az Indiana Pacers ellen a keleti konferencia elődöntőjében. Wade egyhangú választást nyert a 2004-es NBA All-Rookie csapatába, és harmadik lett az Év újonca szavazáson (LeBron James és Carmelo Anthony után). Több statisztikai kategóriában az első öt újonc közé került, köztük a mezőnygól százalékában a második, a labdaszerzésben a második, a gólszerzésben a harmadik, a gólpasszban negyedik és a lejátszott percekben negyedik.

Az első rájátszásbeli meccsen Wade 1,3 mp hátralévő futásugrót ütött meg az utolsó negyedben, így 81–79-es győzelmet aratott a Heat a New Orleans Hornets ellen. A 4–3-as sorozat megnyerésével a Heat szembesült az Indiana Pacersszel, amely az NBA legjobb rekordját elért csapat volt. A Heat 4–2-re elveszítette a sorozatot. Wade a lövöldözés korában csak a negyedik újonc lett, aki vezette csapata pontjait és gólpasszait az utószezonban.

Áttörés éve (2004–05)

Wade a labdával szemben a Milwaukee Bucks-szal 2005-ben

A Heat a Los Angeles Lakersszel cserélt középre Shaquille O “Neal. Javítva az előző szezon 42–40-es rekordját 17 meccsel, Miami 59–23-ra állt, vezetve a Keleti Konferenciát. Wade tartalékhelyet szerzett a szezon All-Star játékában, 14 pontot adott hozzá 24 játékperc alatt.

A 2005. évi rájátszás első fordulójában Wade átlagosan 26,3 pontot, 8,8 gólpasszt és 6 lepattan egy éjszaka, miközben megtartja az 50% -os mezőnyszázalékot, miközben a Heat elsöpörte a New Jersey Nets csapatát. A második fordulóban átlagosan 31 pontot, 7 lepattanót és 8 gólpasszt gyűjtött meccsenként, amikor a Heat elsöpörte a Washington Wizards csapatát. Keleti konferencia 4–3-as döntője a Detroit Pistons, az előző szezon bajnoka. Wade a 2. játékban 42, a 3. játékban pedig 36 pontot szerzett annak ellenére, hogy arcüreggyulladással, influenzával és térdfeszültséggel játszott. Az 5. meccsen megfeszült bordaizmot szenvedett, amely megakadályozta, hogy a hatodik játékban játszhasson, a hetedikben pedig korlátozta.

NBA-bajnok és a döntő MVP (2005–2006)

Wade a szabaddobásnál

A 2005–2006-os szezonban Wade kezdőként az All-Star Game-be választották. 30 perc játék közben 20 pontot tett a 11-ből 11 mezőnygólra. Wade az alapszakasz átlagában 27,2 pontot, 6,7 gólpasszt, 5,7 lepattanót és 1,95 szerzett labdát ért el.

A 2006-os rájátszás első fordulójában Miami a Chicago Bulls csapatával mérkőzött meg. Wade az 5. játék során több sérülést szenvedett, köztük egy erősen megsérült csípőt. 28 pontjából 15-et szerzett, miközben erős fájdalmat szenvedett, így a Heat 3–2-es vezetést szerzett. Wade annak ellenére vezette Miamit a Detroit Pistons mellett, hogy influenzaszerű tüneteket tapasztalt a 6. meccsen. A sorozatban zajló versenyen 14 pontot és 10 gólpasszt ért el.

A 2006-os NBA-döntőben Miami találkozott a Dallas Mavericks csapatával. . Wade 42, 36 és 43 pontja a 3., 4. és 5. játékban segítette a Heat 0–2-es hátrányból 3–2-es vezetést. A 3. játékban Wade 42 pontja megkötte magas rájátszás és 13 lepattanója karriercsúcs volt. A Heat a 6. meccset Wade 36 pontja mögött szerezte meg, 4–2-es sorozattal megszerezve Wade the Finals MVP trófeáját. Az NBA történelmének ötödik legfiatalabb játékosa lett, aki megszerezte a döntő MVP-díját, és 34,7 pontja a döntő volt “az első NBA-döntőjük harmadik helyezettje. Az NBA döntőjében elért 33,8 játékos-hatékonysági besorolását (PER) az ESPN-beli John Hollinger értékelte a legjobbnak az NBA – ABA egyesülés óta.

Sérülések és hiányzó rájátszások (2006–2008)

A 2006–07-es szezonban Wade 31 mérkőzést kihagyott sérülés miatt; Ennek ellenére harmadik egymást követő All-Star meccsre választották, és megkapta az All-NBA kitüntetéseket. Ő lett az első gárda, aki az All-NBA kitüntetéseit szerezte, miután Pete Maravich óta 31 vagy több mérkőzést kihagyott. A Heat általában sérülésekkel küzdött, és 2007. február 1-jén 20–25 volt. A Houston Rockets játékában 2007. február 21-én Wade elmozdította bal vállát, és kerekesszékkel hagyta el a pályát. Wade úgy döntött, hogy elhalasztja a műtétet, és ehelyett rehabilitálja a vállát időben az utószezonra. 23 mérkőzés elmaradása után Wade visszatért az aktív névsorba. Fekete vállujjú sportolóként Wade 27 percet játszott, 12 pontot és 8 gólpasszt jegyzett a hosszabbításban elszenvedett 111–103-as vereség során. A szezonban Wade átlagosan 27,4 pontot, 7,5 gólpasszt, 4-et ért el.7 lepattanó és 2,1 szerzett labda, miközben a mezőnyből 50% -ot lőtt; tovább az NBA PER vezetőjeként fejezte be a szezont.

A 2007-es rájátszás során Wade átlagosan 23,5 pontot, 6,3 gólpasszt és 4,8 lepattanót szerzett versenyenként, de az első fordulóban a Chicago Bulls söpörte be. A rájátszás után Wade egy pár műtéten esett át, hogy helyrehozza elmozdult bal vállát és bal térdét, mindkettő sikeresnek bizonyult. A térdbetegség azonban, amelyet általában “ugró” térdének hívnak, megakadályozta Wade-t abban a nyárban, hogy csatlakozzon az USA Basketball-hoz az olimpiai kvalifikációs tornán.

Miután elhagyta az Amerika-bajnokságot “az olimpiai selejtezők, valamint az előszezon és az első hét meccsen Wade 2007. november 14-én kezdte a 2007–2008-as idényt. Annak ellenére, hogy az egész szezonban fájdalmasan küzdött a sérült térdében, Wade-t negyedik egymást követő All-Star Game-szereplésére választották. A Heat azonban az NBA legrosszabb rekordját tartotta. Wade térdproblémái miatt Riley Wade-t ültette az utolsó 21 meccsen a régóta esedékes OssaTron kezelés alá. Wade átlagosan 24,6 pontot, 6,9 gólpasszt, 4,2 lepattanót és 1,7 lopást kapott.

Bajnok és rájátszási vereség (2008) –2010)

Wade 2009-ben csepegtette a labdát

Hónapok óta tartó rehabilitáció után segített az amerikai válogatottnak aranyat szerezni a 2008-as olimpián, ezzel vezetve a csapatot a gólszerzésben. Wade visszatért a kezdőcsapatba, hogy elkezdje a 2008–2009-es kampányt. Az évad elején Wade lett a második játékos Az NBA történetében legalább 40 pontot, 10 gólpasszt és 5 blokkot tegyen közzé egy meccsen Alvan Adams 1976–77 óta. Wade-t az ötödik egymást követő All-Star meccsévé választották.

Az All-Star után Wade 50 pontot jegyzett 56,6% -os lövés mellett, 5 lepattanóval és 5 gólpasszal az Orlando Magic elleni lefújás során; ezzel az NBA történetében a negyedik lett, aki legalább 50 pontot szerzett egy olyan meccsen, amelyet csapata elvesztettlegkevesebb 20. A legközelebbi viadalon Wade a karrierben kiemelkedő 16 gólpasszt jegyzett, 31 pontot és 7 lepattanót adott hozzá. Wade lett a második játékos, aki 15 vagy annál több gólpasszt jegyzett, miután 50 plusz pontot szerzett Wilt Chamberlain óta. Két meccsel később Wade megdöntötte a franchise rekordot, az utolsó negyedben 24 pontot szerzett, így 120–115-re győzött a New York Knicks ellen. A játék során Wade 46 pontot jegyzett az 55% -os mezőnygóllövéseken, plusz 10 gólpassz, 8 lepattanó, 4 szerelt és 3 blokkolt lövés. A következő meccsen 40 pontot gyűjtött a Cleveland Cavaliers ellen. Wade 41 pontot adott az 53% -os lövésekhez, 9 gólpasszal, 7 szereléssel, 7 lepattanóval és egy blokkkal a 107–100-as vereségnél. A következő meccsen Wade 16 gólpasszal egyenlítette karrierjét, és 35% -kal növelte a 62% -os lövést, 6 lepattanót, plusz egy hárítást és egy blokkot, mivel a Heat 135–129-re verte a Phoenix Suns csapatát. Wade lett az egyetlen játékos a Heat történetében, akinek több mérkőzése volt 30 plusz ponttal és 15 vagy több gólpasszal. Kevesebb, mint egy héttel később Wade megütötte a zümmögőverőt, és korábbi franchise-rekordját megjavította 78. egyenes kétszámjegyű góljátékával, kettős hosszabbításban a Chicago Bulls ellen. Wade 48 ponttal fejezte be a 71,4% -os lövést, 12 gólpasszt, 6 lepattanót, 4 szerzett labdát és 3 blokkot 50 perc játékidő alatt. Wade csatlakozott Chamberlainhez, mint az NBA történelmének egyetlen olyan játékosa, aki ennyi pontot és ennyi gólpasszt jegyzett egyetlen meccsen, miközben ugyanolyan magas a mezőnygól százalék. Két meccs múlva Wade felülmúlta Alonzo Mourningot, és a Heat minden idők legjobb góllövője lett a hármas hosszabbításban a Utah Jazzhez képest. Wade ezt a 140–129-es győzelmet 50 ponttal, 10 lepattanójával, 9 gólpasszával, 4 szerelésével zárta és 2 blokk.

Wade lett az egyetlen játékos, aki elérte a 2000 pontot, 500 gólpasszt, 150 labdaszerzést és 100 blokkot, valamint az egyetlen játékos, aki 6 láb alatt 5 hüvelyk (1,96 m) felett blokkol lövések egyetlen szezonban. Ő lett az ötödik játékos, aki 2000 pontot, 500 gólpasszt és 150 labdát szerzett egy szezonban. Wade segített a Heatnek rájátszási helyet szereznie, és csak a második csapat lett, aki 15 vagy kevesebb mérkőzés megnyerése után az utószezonban szerepelt. az előző szezonban. A New York Knicks elleni 122–105-ös győzelem során Wade karrierje legmagasabb 55 pontját könyvelte el a 63% -os mezőnylövésnél, és 9 lepattanót és 4 gólpasszt adott hozzá. Wade mindössze három negyed alatt 50 pontot jegyzett és kihúzta A játék egyik pontja félénken elfedi Glen Rice 56 pontos franchise rekordját. Wade átlagosan a bajnokságban vezető 30,2 pontot szerezte első NBA-bajnoki címéért. 7,5 gólpasszt, 5 lepattanót, 2,2 szerelt labdát és 1,3 blokkot adott hozzá. Wade magasabb pontszámmal, gólpasszal, ellopással és blokkolással zárta az idényt, mint James és Kobe Bryant, akik mindketten Wade előtt végeztek az MVP-versenyen.

November 1-jén, ami csak az övé volt A 2009–10-es idény harmadik meccse, Wade a Chicago Bulls elleni 95–87-es győzelem során megszerezte karrierje 10 000. pontját. November 12-én Wade látványos dunsztot tett Anderson Varejão kavalér felett. James a dunkot “nagyszerűnek, valószínűleg minden idők legjobb 10-nek” tartotta.Két nappal később a New Jersey Nets ellen Wade megüt egy újabb zümmögőverőt, és 81–80-as egypontos győzelmet aratott. Január 6-án Wade a Boston Celtics elleni hosszabbításban elért csúcsidényben 44 pontot szerzett, amely leginkább az adott szezonban volt veszteséges. Wade megjelent a 2010-es NBA All-Star játékban. Wade 28 pont, 11 gólpassz, 5 szerelés és 6 lepattanó lett a játék MVP-je.

Február 17-én Wade megerőltette a vádliját. Elhagyta a játékot, ezzel véget vetett a személyes és a Heat-nek franchise-rekord sorozat 148 egymást követő játékból, legalább 10 ponttal. Wade-t ötödik alkalommal, a márciusi játékáért pedig kétszer a Hét Játékosává választották. Átlagban 26,9 és 7,5 gólpasszt adott, amelyek mindketten a Keleti Konferencia harmadik helyén szerepeltek, és meccsenként 2,3 szerzett labdát, amely az első helyen állt. Wade hat 30 pontos meccset jegyzett és hat dupla-duplát ért el a hónapban, beleértve az idényben elért 14 gólpasszt is.

A szezonban Wade átlagosan 26,6 pontot ért el 47,6% -os mezőnygólban 6,5-tel. gólpassz, 4,8 lepattanó, 1,8 labdaszerzés és 1,1 blokk; ezzel 47–35-ös rekord és az ötödik rájátszás kiemelkedése felé vezette csapatát. Az első fordulóban 0–3-ra csökkent a Boston Celtics ellen, Wade karrier rájátszást és franchise-rekordot ért el 46 ponttal; a negyedik negyedben az egész Celtics csapatát felülmúlta. Ez volt Wade karrierjének hatodik rájátszása, legalább 40 ponttal. Annak ellenére, hogy 56,4% -os lövésnél átlagosan 33,2 pontot, 6,8 gólpasszt, 5,6 lepattanót, 1,6 labdát és 1,6 blokkot vetett be, a Heat öt meccsen Bostonra esett. / p>

Nagy három korszak és egymás elleni bajnokságok (2010–2014)

Wade csapattársával, LeBron James

A szezonon kívül a Miami-Dade megyei bizottság július 1. és 7. között átnevezte a területet “Miami-Wade County” -nak. Ez egybeesett a szabad ügynökség megkezdésével, amelynek célja meggyőzni Wade-t, hogy maradjon a Heatnél. Július 7-én bejelentették, hogy Wade Miamival szerződik, a Toronto Raptor sztárral, Chris Bosh-val együtt. Másnap LeBron James bejelentette, hogy csatlakozna a Heathez.

A Big 3 Era első évében a Heat 58–24-es mérleggel végzett és megszerezte a második helyezést a Keleti Konferenciában. Wade átlagosan 25,5 pontot, 6,4 lepattanót és 4,6 gólpassz, 1,5 lopás közben e lövés 50%. A Philadelphia 76ers, a Boston Celtics és a Chicago Bulls legyőzése után a Heat bejutott az NBA döntőjébe, de végül hat meccsen a Dallas Mavericksre esett. Wade átlagosan 26,5 pontot, 7 lepattanót és 5,2 gólpasszt ért el a döntőben, 24,5 pontot, 7,1 lepattanót és 4,4 gólpasszt ért el a rájátszásban.

2012. február 26-án Wade a harmadik tripladupla-t jegyezte Az All-Star Game története, 24 pontot, 10 lepattanót és 10 gólpasszt adott ki, csatlakozott Jordanhez és Jameshez. 2012. március 10-én Wade az Indiana Pacers ellen játszotta a meccset, ezzel a Heat hosszabbításban 93–91-re nyert. Wade átlagosan 22,1 ponttal, 4,8 gólpasszal, 4,6 lepattanóval és 1,7 szerzéssel fejezte be az idényt. A Heat 5 meccsen legyőzte a New York Knickst, hat meccsen pedig az Indiana Pacers csapatát. A második forduló 6. játékában Wade 41 pontot és 10 lepattanót jegyzett. A Heat hét meccsen érvényesült a keleti konferencia döntőjében, öt meccsen verte az Oklahoma City Thunder csapatát. Wade átlagosan 22,6 pontot ért el. A Heat az NBA történetének első csapata, amely bajnokságot nyert, miután három rájátszási sorozatban eljutott.

A 2012–13-as szezon kezdete előtt Wade bal térdműtéten esett át, elmaradva a 2012-es nyári olimpiától. 2012. december 26-án, a Charlotte Bobcats játékában Wade az ágyúba rúgta az őr Ramon Sessionst. Másnap Wade-t az NBA egy játékra felfüggesztette. Wade a 2012–2013-as idényt 21,2 pont, 5 lepattanó és 5,1 gólpassz átlagaival zárta.

A rájátszásban a sérülések Wade-et a karrier alacsony teljesítményének, a meccsenként 15,9 pontnak megfelelő átlagára korlátozták, de felemelte átlagosan 19,6 pontra az NBA-döntők során a San Antonio Spurs ellen. Miután a csapatok felosztották az első két meccset Miamiban, a Spurs elvitte a 3. játékot. A 4. játékban Wade 32 pontot szerzett 56 százalékos lövésből, 6 labdaszerzéssel, miközben a Heat 109–93-ra nyert. A Spurs az 5. meccset vette el Wade 25 pontja és 10 gólpassza ellenére. Wade 14 pontot szerzett Miami 6. játékbeli hosszabbításbeli győzelmében, amelyet 23 pont és 10 lepattanó követett a 7. meccsen, miközben a Heat megszerezte második sima bajnokságát és Wade-t. harmadik címe.

A 2013–14-es szezonban Wade 28 mérkőzést hagyott ki sérülésekből, és a csapat úgy döntött, hogy pihenteti őt a „back-to-back” játékok során. Wade átlagosan 19 pontot ért el, és pályafutása során magas 54% -os mezőnyszázalékot ért el. A rájátszásban a csapat megnövelte Wade perceit, ezt kiemeli a 28 pontos teljesítmény Miami által a Brooklyn Nets elleni második fordulóban elért győzelem, valamint a keleti döntőben Indiana elleni közúti győzelemben elért 23 pont. A Heat hat meccsen nyerte a sorozatot, ezzel bejutott a negyedik NBA-döntőbe. Wade átlagosan 19 volt.1 pont 52 százalékos lövésnél, ez a legjobb rájátszási arány 2010 óta. A Heat öt meccsen veszített a San Antonio Spurs ellen a 2014-es NBA-döntőben.

A Big Big Three korszaka (2014–2016)

Wade 2015-ben készített elrendezést a Heat számára

2014. június 28-án Wade, valamint csapattársai, James és Bosh mindketten lemondtak a szerződéseikről a költségek csökkentése érdekében, de szándékuk szerint újra aláírták őket. James ekkor bejelentette, hogy visszatér Clevelandbe. Wade újból aláírt a Heathez, csatlakozott Bosh, Udonis Haslem, Chris Andersen és Mario Chalmers, valamint korábbi riválisa, Danny Granger és Luol Deng. combhajlító sérülés miatt. 2014. december 17-én szezoncsúcsot számító 42 pontot szerzett, ami csaknem négy év alatt volt a legmagasabb, de Miami 105–87-re kikapott Utahtól. Ismét All-Star-nak nevezték el, de újabb combhajlító sérülése miatt kihúzta. A Heat 37–45-ös mérleggel zárta az idényt, mivel Wade csak másodszor hagyta ki az utószezont.

2015. június 29-én Wade lemondott szerződéséről, de aztán egy évet írt alá , 20 millió dolláros szerződés. Wade mindössze hét hárompontos lövést ért el a 2015–16-os alapszakasz során. A 2016-os utószezonban azonban Wade megtért az első hét hárompontos lövési kísérletére. Wade soha nem tett több mint öt hárompontos egymás után.

Chicago Bulls és Cleveland Cavaliers (2016–2018)

Wade a barlangászokkal 2017-ben

2016 júliusában Wade két évre csatlakozott szülővárosi csapatához, a Chicago Bullshoz hozzávetőleg 47 millió dollár értékű üzlet. Kezdetben a Heat kétéves, 20 millió dolláros szerződést kínált, majd kétéves, 40 millió dolláros ajánlatra emelte, amelyet Wade mindketten elfogadhatatlannak vélt. A kapcsolat rosszul végződött azzal, hogy Wade és a Heat összevesztek.

Wade Jimmy Butlerrel és Rajon Rondóval állt össze Chicagóban. 2017 januárjában a triót bírságra ítélték fiatal csapattársaik erőfeszítéseinek kritikája miatt. 2017 márciusában Wade könyöktörést szenvedett, visszatérve a rájátszásba, de a Bikákat az első fordulóban 4–2-re legyőzte a Boston Celtics.

2017. szeptember 24-én, három hónappal a Butler kereskedése és a Rondótól való lemondás után a Bulls megállapodást kötött a Wade felvásárlásáról. Három nappal később Wade aláírt a Cleveland Cavaliersszel. Wade kapcsolata megingott , Wade kifogásolta Tyronn Lue edző tervét, hogy kijátssza a kispadról. Wade az első három meccsen kezdett a Cavaliers csapatában, de csak 7-25-re lőtt. A harmadik meccsen az Orlando Magic elleni vereség után. , Wade önként vállalt pad-szerepet, és a második egység vezetője lett.

Visszatérés Miamiba (2018–2019)

2018. február 8-án, az NBA kereskedési határidején, A Cavaliers átdolgozta névsorát. Jordan Clarkson, George Hill, Rodney Hood és Cedi Osman őrök megszerzésével a Cavaliers kereskedtek Waddal vissza a Miami Heatbe egy 2024-es védett második körös draft-válogatásért cserébe. Wade hosszú ügynökének, Henry Thomasnak a temetésén januárban Wade megszakította kapcsolatait Riley-vel. Február 9-én, az első játékában Wade álló ovációban részesült, és 91–85-ös győzelmet aratott a padról. Milwaukee Bucks. Február 27-én Wade szezonbeli csúcsot ért el, 27 pontot szerzett, amikor a Heat összeállt és 102–101-re legyőzte a Philadelphia 76ers csapatát. Április 3-án az Atlanta Hawks elleni 101–98-as győzelem során Wade 5000 gólpasszt ért el egy Heat-ben. egyenruhás, kilencedik játékos lett, aki 20 000 pontot gyűjtött és 5000 gólpasszt gyűjtött egy csapattal, csatlakozott Karl Malone, Bryant, Jordan, James, Larry Bird, John Havlicek, Oscar Robertson és Jerry West csapathoz. Április 16-án Wade 28 pontot szerzett a 76ers 17 meccses győzelmi sorozatával a Heat eljuthat Philadelphia elleni 113–103-as győzelemig, sőt az első forduló rájátszás-sorozatáig is. Az NBA karrier utáni szezonjának pontszámlistáján Larry Bird 10. lett.

A szezonon kívül Wade bejelentette, hogy a 2018–19-es szezon után visszavonul, és szeptemberben újra aláírta a Heat csapatát. 18. Hét mérkőzést hagyott ki november közepén lánya születése miatt. November 25-én Wade szezoncsúcsot szerzett, 35 pontot szerzett, ami a valaha volt legmagasabb a Miami padjátékosa. December 9-én 25 pontot szerzett Ezredik karrierjáték. 2019. január 6-án Wade lett az NBA történelmének harmadik játékosa, aki legalább 20 000 pontot, 5000 gólpasszt, 4000 lepattanót, 1500 labdaszerzést, 800 blokkot és 500 hárompontost jegyzett. Wade-t Adam NBA-biztos nevezte ki Ezüst, mint a 2019-es All-Star játék különleges névsorának kiegészítése, ezzel 13. All-Star szereplését jelölte meg. Wade megkapta a második legtöbb rajongói szavazatot a gárdákról a Keleti Konferencián. Április 9-én Wade lejátszotta utolsó hazai mérkőzését Miami, 30 pontot szerzett. A következő éjszaka utolsó meccsén Wade karrierje ötödik tripladupla nyereményét jegyezte 25 ponttal, 11 lepattanóval és 10 gólpasszal.

2020. január 7-én a Heat bejelentette, hogy Wade 3. számú mezét február 22-én visszavonják.