Ki nyerte a legtöbb fő bajnoki győzelmet a PGA Tour történetében?

A professzionális golfban a legnehezebb teljesítmény egy nagy bajnokság megnyerése. A tét nagyobb, a nyomás megnő és a mezőny mindig a világ legjobb játékosaival van.

Lehetetlen véletlenül nyerni egy őrnagyot. Négy nagyszerű fordulót kell összeállítania, és néhány kuplunglövéssel ki kell szereznie a kupát a vasárnapi szakaszon. A legtöbb PGA Tour-játékos soha nem szippant be szakot karrierje során, de néhány kiválasztott a legnagyobb pillanatokban boldogult. Tehát, kinek van a legtöbb nagy bajnoki győzelme a golftörténelemben, és hányan vannak?

Csak három golfozó nyert több mint 10 nagyobb bajnokságot

KAPCSOLÓDÓ: Mi a leghosszabb lyuk az egyben a PGA Tour történetében, és ki készítette?

Csak egy nagy bajnokság megnyerése elég nehéz. De nyert 10-et? A golftörténelemben csak az elit elitje teljesítette ezt a teljesítményt, és soha senki más nem érheti el a megfoghatatlan kétjegyű klubot.

Jack Nicklaus, Tiger Woods és Walter Hagen az egyetlen PGA Tour-játékos, aki valaha is 10 fő győzelmet ért el.

Két játékos – Ben Hogan és Gary Player – kilencet nyert pályafutása során. Tom Watson mögöttük van nyolcmal, és a lista egyre mélyül, ahogy lejjebb megy.

Öt játékos – Arnold Palmer, Bobby Jones, Sam Snead, Harry Vardon és Gene Sarazen hét fő győzelmet ért el, Nick Faldo és Lee Trevino pedig hatot.

Tiger Woods 15 nagy bajnoksággal minden idők második helye

KAPCSOLÓDÓ: Golf: A PGA Tour History leghosszabb állású rekordjai

Tiger Woodsot minden idők legnagyobb golfosának lehet tekinteni, de a legtöbb nagy bajnokság rekordja nincs. Woods valójában a második a listán, 15 fő győzelemmel.

Woods megnyerte első szakját az 1997-es Masters-en, és ezt történelmi módon tette. 21 éves korában Woods elrepült a mezőny mellett, így 18 évesen végzett és rekord 12 ütéssel nyerte meg a tornát. Végső 270 pontszáma a valaha volt legalacsonyabbra esik az Augusta National-on.

Woods első nagyja jelezte a többi golfvilág számára, hogy viharral indul a PGA Touron, és ez pontosan így van amit tett. Woods a következő öt évben további hét szakot zörgött le. Annyira meghatározó volt abban az időben, amikor megdöbbentő volt, amikor valaki, akinek nem a Tiger Woods volt a neve, majorot nyert.

Woods megnyerte 15. szakját ugyanazon a helyen, ahol az első. Tavaly áprilisban a Hall of Famer befejezte valószínűtlen visszatérését azzal, hogy Brooks Koepka felett egy csapással megnyerte a 2019-es mestereket.

Woods már 44 éves lehet, hogy jelentős címeket szerezhet. Háromra lesz még szüksége, hogy elkapja a mindenkori vezetőt.

Jack Nicklaus rendelkezik a legtöbb nagy bajnoksággal a PGA Tour történetében

KAPCSOLÓDÓ: Bryson DeChambeau 20 fontot nyert karanténban, és a PGA Tour History leghosszabb pilótája lett

Jack Nicklaus és Tiger Woods régóta a golf Michael Michaelének és LeBron Jamesének számít. Mindenkinek más a véleménye arról, hogy ki a legnagyobb minden időkben, de végül ez a két legenda következik.

Lehet, hogy Woods teljes győzelmeken felülmúlta Nicklaus-t, Nicklaus azonban ott veri, ahol ez a legfontosabb. Nicklaus birtokolja a PGA Tour történetének legnagyobb bajnoki győzelmének rekordját 18-tal.

Karrierje során Nicklaus hat Masters-tornát, öt PGA-bajnokságot, négy USA-t nyert Megnyit, és három nyílt bajnokság. Első nagy bajnokságát az 1962-es US Openen nyerte, 24 évvel később pedig a 18. és az utolsó szakot nyerte az 1986-os Mastersnél.

Nicklaus és Woods hasonló karrieríveket ígért a hihetetlen visszatérési győzelem: Augusta a 40-es éveiben. Woodsnak még mindig van esélye átadni Nicklaus-t a főbb győzelmek során, de elfogy az ideje, hogy elkapja az Arany Medvét.