Vázlat előtti mérhetők
Magasság Súly 40 yardos kötőjel 10 yardos osztás 20 yardos felosztás 20 yardos shuttle Három kúpos fúró Függőleges ugrás Szélesugrás
6 láb 2 7⁄8 hüvelyk (1,90 m) 102 font (102 kg) 4,48 s
A Pittsburgh Pro Day összes értéke

Noha Fitzgerald csak két évig játszott a Pitt-nél piros póló nélkül, petíciót nyújtott be az NFL-hez, hogy engedje be a 2004-es NFL-draftba, mivel középiskolájából, a Szent Angyalok Akadémiájából az idősebb korában otthagyta a lley Forge Katonai Akadémia. Az NFL kivételt engedélyezett, hogy Fitzgerald beléphessen a tervezetbe, mivel Fitzgerald meggyőzte az NFL-t arról, hogy a VFMA-nál töltött idő, a pitt-i idővel együtt, a középiskolából eltöltött minimum három év, hogy jogosult legyen a tervezetre. . Bár Maurice Clarett, az egykori ohiói állam visszaváltója annak idején beperelte az NFL-t, hogy megsemmisítse a szabályt (egy ügyet Clarett eredetileg nyert, de később fellebbezéssel megsemmisített), az NFL Fitzgerald ügyét Claretttől elkülönítve tartotta.

Óriási másodéves éve után Fitzgeraldot az Arizona Cardinals összesítette a harmadik helyen a 2004-es NFL-draftban, amelynek akkori edzője, Dennis Green a Vikings labdás fiúként ismerte Fitzgeraldot. Ő volt az első széles vevő, akit kiválasztottak a 2004-es NFL Draft-ban. Ezen kívül ő volt az első a hat Pitt Panther közül, akit abban az évben választottak ki.

2004 seasonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2004. szezon

Fitzgerald megcsinálta Az NFL a St. Louis Rams ellen debütált a szezonnyitón szeptember 12-én. A 17–10-es vereség során négy fogadást kapott 70 yardon. A szezon ötödik játékában, október 10-én, pályafutása során először fogadta a touchdownt, Josh McCown 24 yardos passzát a San Francisco 49ers ellen. December 19-én a St. Louis Rams ellen Fitzgerald lett a legfiatalabb játékos 21 év és 110 nap alatt, aki legalább két touchdown-fogadást rögzített egyetlen meccsen. Rekordját azóta megdöntötte Aaron Hernandez, a New England Patriots játékosa 2010-ben, és Mike Evans a Tampa Bay Buccaneers csapatától 2014-ben. Történelmi teljesítményét a 16. hét következő mérkőzésén követte a Seattle Seahawks ellen, amelyben négy volt fogadások 70 yardért és két touchdown a 24–21-es vereségnél.

Fitzgerald 59 fogadással 780 yard és nyolc touchdown mellett fejezte be újonc évét, mivel a Cardinals 6–10-es csúccsal kihagyta a rájátszást.

2005-ös szezonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2005-ös szezon

Fitzgerald megkezdte második NFL-szezonját, 13 fogadást elkapva a korábbi magas pályafutáson elért 155 yardért, és egy touchdownt 42–19-es vereség a New York Giants ellen a szeptember 11-i szezonnyitón. Három héttel később hét fogadást ért el 102 yardon a San Francisco 49ers ellen 31–14-es győzelemben. A következő meccsen a Carolina Panthers ellen kilenc fogadást ért el 136 yardért, és touchdownt ért el egy 24–20-os vereségnél. November 13-án, a szezon kilencedik meccsén Fitzgerald nyolc fogadást ért el 102 yardon a Seattle Seahawks 33–19-es veresége miatt. A Detroit Lions elleni következő mérkőzésen kilenc fogadást kapott 141 yardért, és érintette a 29–19-es vereséget. Harmadik egymást követő meccsét legalább 100 fogadó yarddal tette közzé a következő meccsen a St. Louis Rams ellen, kilenc fogadással 104 yardon keresztül és egy érintéssel a 38–28-as vicotriában. Fitzgerald decemberi hónapban nyolc fogadással kezdte a 129 yardot a San Francisco 49ers elleni 17–10-es győzelemmel. Fitzgerald az utolsó három mérkőzés mindegyikében touchdown-fogással zárta az alapszakaszt a Houston Texans, a Philadelphia Eagles és az Indianapolis Colts ellen. Fitzgerald és a Cardinals 6–10-es mérleggel hiányzott a rájátszásból.

2005-ben Fitzgerald vezetésével az NFL-t 103 fogadással, 1409 yardért vívták, amely az NFL negyedik helyét jelentette, és tíz touchdownt, amelyek az ötödik helyet szerezték meg. az NFL. Első Pro Bowl-jának nevezték el. Fitzgerald Anquan Boldinnal összefogva létrehozta az NFL egyik legeredményesebb széles vevő tandemjét. 2005-ben Fitzgerald és Boldin csak ugyanazon csapat második tandemje lett, az első tandem Herman Moore és Brett Perriman volt a Detroit Lions csapatából 1995-ben. Mindegyikük több mint 100 passzot fogott, és az 1400 yardos csúcsot érte el.

2006-os szezonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2006. szezonja

Fitzgerald a NFL harmadik szezonját kilenc fogadással kezdte 133 yardért, a San Francisco 49ers 34–27-es győzelmével.A szezon első érintését a 3. héten szenvedte el 16–14-re a St. Louis Rams ellen. Combhajlító sérülést szenvedett, és három meccset kihagyott. November 12-én a Dallas Cowboys ellen tért vissza 27–10-es vereséggel. Két héttel később 11 fogadást kapott a karrierben elért 172 yardra a Minnesota Vikings ellen 31–26-os vereséggel. A 2006-os szezont négy fogadással zárta az elmúlt öt meccsen.

Összességében Fitzgerald 69 fogadással fejezte be a 2006-os idényt 946 yardért és hat touchdownt, mivel a Cardinals 5–11-re zárta az évet. rekord.

2007. szezonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2007. szezon

Fitzgerald lassú teljesítménnyel kezdte a 2007. évi szezont a San Francisco 49ers ellen, ahol csak három fogadás 20 yardon, szűk 20–17-es vereséggel. Három játszmával később, 120 yardon keresztül tíz fogadást kapott a Pittsburgh Steelers ellen 21–14-es győzelemben. A következő meccsen a szezon első érintését a St. Louis Rams ellen hajtotta végre, kilenc fogással, 136 yardos teljesítménnyel a 34–31-es győzelemben. November 11-én nyolc fogadást ért el 74 yardért, és két érintést ért el a Detroit Lions ellen 31–21-es győzelem mellett. Két héttel később kilenc fogadást ért el 156 yardért és két érintést kapott a San Francisco 49ers ellen a 37–31-es vereségnél. A Rams elleni alapszakasz döntőjében 11 kapásból 171 yardot és két touchdownt ért el 48–19-es győzelem során. Fitzgerald és a Cardinals 8–8-as mérleggel végzett.

Pro Bowl-szezonjának részeként Fitzgerald 100 passzt fogott el 1409 yardért és 10 touchdownért. A 2007-es szezont követően négyéves, 40 millió dolláros szerződés-hosszabbítást írt alá Arizonával. Annak idején még szerződésben voltak, a teljesítménybónuszok a csapat kezét hatalmas kiterjesztésre kényszerítették. Fitzgerald számai a helyi médiában a “Sticky Fingers” és az “NFL legjobb kezei” becenevet kapták.

2008-as szezonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2008. szezon

A 2008-as szezon hatalmas évet jelentett Fitzgerald számára az egyéni teljesítmény és a csapat sikere szempontjából. A San Francisco 49ers elleni idénynyitón Fitzgerald elkapott egy yardos touchdownt a 23–13-as győzelem során. Az idény második meccsén 313–10-es győzelem mellett hat fogadást ért el 153 yardon a Miami Dolphins ellen. Ezt követte a következő meccsen, 109 yardon át tartó fogadással, a Washington Redskins ellen, 24–17-es vereséggel. Harmadik egymást követő meccsét legalább 100 kapott yarddal a következő meccsen tette közzé a New York Jets ellen, nyolc fogadáson 122 kapott yarddal 56–35-ös vereséggel. A következő meccsen 52 yardig tartották, de két kapott touchdownt ért el a Buffalo Bills elleni 41–17-es győzelemnél.

November 16-án Fitzgerald tíz fogadást kapott 151 yardért a Seattle ellen Seahawks a 26–20. Hét 11. győzelmében. November 27-én volt a szezon második multi-touchdown meccse, ezúttal 65 yardos teljesítménnyel a Philadelphia Eagles ellen 48–20-as vereséggel. Fitzgerald erősen fejezte be az alapszakaszt, három fogadással 101 yardon keresztül, beleértve a 76 yardos touchdownt a New England Patriots ellen 47–7-es vereséggel, öt fogadást 130 yardért és két touchdownt a Seattle Seahawks ellen 34–21-es győzelem mellett. az alapszakasz fináléja.

Fitzgerald az alapszakaszt 96 fogadással 1431 yardon és a bajnokságban vezető 12 touchdown mellett fejezte be. Karrierje során először a Cardinals 9–7-es győztes mérleggel végzett és bejutott a rájátszásba.

A rájátszásban debütáló Fitzgeraldnak hat fogadása volt 101 yardon és egy touchdown egy 30–7-nél. 24 győzelem az Atlanta Falcons ellen a Wild Card körben. A Karolina Panthers elleni divízióban nyolc fogadást kapott 166 yardért a 33–13-as győzelem során. A NFC 2008. évi NFL-bajnokságának ideje alatt Fitzgerald rájátszási mérkőzésen három touchdown-fogadással NFL-rekordot döntött. Három touchdown-fogása az első félidőben történt; ő lett az NFL történelmének első olyan játékosa, aki ezt a bravúrt egy konferencia bajnoki játékban teljesítette. Az Eagles elleni 32–25-ös győzelem eredményeként Fitzgerald és a Cardinals képviselte az NFC-t a Super Bowl XLIII-ban. A Super Bowl XLIII alatt Fitzgerald két touchdown-passzt fogott a játékban. A negyedik negyed végén Fitzgerald 64 yardos touchdownt kapott Kurt Warnertől, hogy 23–20-ra lépjen előre, de az eredmény nem állt fenn, mivel a Pittsburgh Steelers csak 35 másodpercet ért el a hátrányból, így 27–23 volt az előnye. volt a játék végeredménye. Fitzgerald egyetlen utószezoni rekordot állított fel 546 yarddal, 30 fogadással és hét touchdown fogadással, felülmúlva Jerry Rice NFL 1988–89-es rájátszásának rekordjait.

Fitzgerald követte növelheti nagyszerű 2008-as szezonját azzal, hogy a 2009-es Pro Bowl-ban még két touchdown-passzt elkapott, ezzel MVP-díjat kapott.A Pro Bowl vége után kiderült, hogy Fitzgerald legalább az egész utószezont egy törött bal hüvelykujjával, valamint ugyanabban a kézben szakadt porccal játszotta. Feltételezések szerint Fitzgerald 2008. november 5-e óta szenvedte ezt a sérülést, amikor sérült hüvelykujjával jelent meg a sérülési jelentésben. Rekorddöntő utószezonja után, amelyet Pro Bowl MVP-díja korlátozott, sok elemző, köztük az NFL Network Jamie Dukes, Fitzgeraldot az NFL egyik legjobb vevőjének tekintette. Első csapat All Pro-ként nevezték ki a 2008. évad.

Fitzgerald a 2015-ös szezonban

2009-es szezonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2009. szezon

Fitzgerald a 2009-es szezont hat fogadással kezdte 71 yardon, 71 yardon keresztül a San Francisco 49ers ellen 20–16-os vereséggel. A szezon negyedik meccsén öt fogadást ért el 79 yardért és két touchdownt kapott a Houston Texans elleni 28–21-es győzelem után, a következő héten pedig 13 fogadást ért el 100 yardon, és egy touchdownt kapott a Seattle elleni 27–3-as győzelemnél. Seahawks. November 8-án, a Chicago Bears ellen kilenc fogadást ért el 123 yardért és két touchdownt 41–21-es győzelem mellett. December 6-án nyolc fogadást kapott 143 yardért és egy touchdownt egy 30–17 victo-ban. ry a Minnesota Vikings. A 2009-es alapszakaszt az utolsó három meccsen kapott fogadással. Összességében 97 fogadást kapott 1092 yardért és a bajnokságban vezető 13 touchdownt kapott, mivel a Cardinals 10–6-ra ment és visszatért a rájátszásba.

A Wild Card fordulóban hat fogadást kapott 82 fogadó yardért. és két touchdown-fogadás a Green Bay Packers ellen 51–45-ös győzelem mellett. A Cardinals csapatát azonban a következő héten a Super Bowl XLIV bajnoka, a New Orleans Saints 45–14-es pontszámmal kiesett a divíziós fordulóban. 2009-ben tett erőfeszítései miatt a karrierjét harmadik és negyedik Pro Bowl-ban nevezték ki.

2010-es szezonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2010. szezonja

Fitzgerald kezdte a 2010-es szezonban 21–1000-es touchdownt értek el a negyedik negyedben a St. Louis Rams ellen 17–13-as győzelemmel. Október 31-én, a 8. héten hat fogadást ért el 72 yardért és két touchdownt kapott a Tampa Bay Buccaneers ellen 38–35-ös vereséggel. A következő meccsen 107 yardot rögzített hét fogadáson a Minnesota Vikings ellen 27–24-es vereséggel. December 19-én, a Carolina Panthers ellen, a 15. héten 19–12-es vereséggel 125 yardért kilenc fogadást ért el. Az alapszakasz döntőjében a San Francisco 49ers ellen az idény legjobb teljesítménye volt, 11 fogadással 125-ért. yardot és egy touchdownt 38–7-es vereséggel. Fitzgerald és a Cardinals nem tudott 5–11-es mérleggel visszatérni a rájátszásba.

Összességében a 2010-es szezonban Fitzgerald 90 fogadást jegyzett, amelyek az NFL ötödik helyét jelentették 1137 yard és hat touchdown alatt. A szezon után ötödik Pro Bowl-jának nevezték, és zsinórban negyediknek. Az NFL 2011. évi 100 legjobb játékosa között a liga 14. legjobb játékosaként végzett.

2011-es szezonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2011-es szezon

2011. augusztus 20-án Fitzgerald 8 éves, 120 millió dolláros szerződést írt alá a Cardinals-szal, és Richard Seymourhoz kötötte, mint az akkori NFL ötödik legjobban fizetett játékosa.

Fitzgerald ” Az első jó kiállása a Washington Redskins ellen következett a 2. héten, ahol hét fogadást ért el 133 yardon és érintést kapott egy 22–21-es vereségnél. Két meccsel később nyolc fogadást ért el 102 yardon, 31–27-es vereséggel. New York Giants. November 13-án, a 10. héten hét fogadást kapott 146 yardon és két touchdownt a Philadelphia Eagles elleni 21–17-es győzelem során. Az Eagles elleni erőfeszítései a hét NFC támadójátékosának jártak. Néhány meccsekkel később hét fogadást kapott 149 yardért és egy érintést kapott a San Francisco 49ers ellen a 14. hét 21–19-es győzelmével. Karácsonykor Eve, hat fogadást kapott 105 yardon keresztül, és a 16. héten 23–16-os vereséget szenvedett a Cincinnati Bengals ellen. Az alapszakaszt kilenc fogadással zárta le 149 yardért a Seattle Seahawks ellen 23–20-as győzelem mellett. A Cardinals 8–8-as mérleggel végzett, és elmaradt a rájátszásból.

Összességében Fitzgerald újabb csillagszezont vívott, 80 passzt fogott 1411 yardért és nyolc touchdownt, és személyes rekordot ért el 17,6 yardot fogásonként. Fitzgerald eredményeit az All-Pro második csapatválogatása, valamint a hatodik Pro Bowl-válogatása ismerte el. Társainál a bajnokság hetedik legjobb játékosaként végzett az NFL 2012 legjobb 100 játékosa listáján.

2012-es szezonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2012. szezonja

Fitzgerald négy fogadással kezdte a 63 yardot a Seattle Seahawks 20–16-os győzelmével.Két héttel később a szezon első érintését a Philadelphia Eagles elleni 27–6-os győzelem mellett érte el. A játék során kilenc fogadást kapott 114 yardra a touchdownra, és kitüntetéseket szerzett az NFC támadó heti játékosa számára. November 4-én hat elkapással, 74 yardos teljesítménnyel szerezte meg a szezon utolsó érintését a Green Bay Packers ellen a 31–17-es vereség során. Az alapszakasz utolsó előtti mérkőzésén a Chicago Bears ellen nyolc fogadást ért el 111 yardért a 28–13-as vereség során.

Összességében a szezonban Fitzgerald 71 fogadást ért el 798 yardért és négy touchdownt. mivel a Cardinals 5–11-re ment, és elmaradt a rájátszásból. Ő lett a hatodik egymást követő és a hetedik Pro Bowl. Játékos társai a 22. helyet szerezték meg az NFL 2013 legjobb 100 játékosának listáján.

2013-as szezonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2013. szezonja

a szezonon kívül Fitzgerald 30 éves lett. A 2013-as szezont nyolc fogadással kezdte 80 yardon és két touchdownt a St. Louis Rams ellen. A szezon hatodik meccsén a szezon első teljesítményét 100 yard fölé vezette a San Francisco 49ers ellen. A játék során hat fogadása volt 117 yardért és egy touchdown. November 24-én az Indianapolis Colts ellen öt fogadás volt 52 yardon és két touchdown. Két héttel később Fitzgerald mind a 12 célját elkapta 96 yardon keresztül, és egy érintést ért el a Rams elleni 30–10-es győzelemnél. Az alapszakasz döntőjében a 49ers ellen hat fogadást kapott 113 yardon.

Összességében az idényben Fitzgerald 82 fogadást ért el 954 yardért és tíz touchdownt, mivel a Cardinals 10–6-os javulást ért el. az előző 5–11. A rájátszásból azonban továbbra is lemaradtak. 2013-as szezonjára a hetedik egymást követő és az összesített nyolcadik Pro Bowl nevéhez fűződik. Társaival a 38. helyen végzett az NFL 2014 legjobb 100 játékosának listáján.

2014 szezonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2014. szezon

Fitzgerald A Cardinals 2014-es támadásának stabil része. A hátvéd pozíciójának hiánya azonban akadályozta a csapat általános teljesítményét, mivel abban az évben négy különböző hátvéd látott időt a Cardinals számára. 11. szakmai idényét a San Diego Chargers ellen kezdte. A játékban csak egy fogadása volt 22 yardon. A szezon első érintését a szezon ötödik meccséig a washingtoni Redskins ellen vívta, ahol 98 yardra hat fogadást kapott. Október 26-án, a Philadelphia Eagles ellen hét fogadást kapott a szezon legmagasabb 160 yardjára és egy touchdownra, ami a karrier magas 80 yardos fogadása volt, és megszerezte karrierje harmadik NFC-támadójának a hét játékosa díját. Két héttel később kilenc fogadást kapott 112 yardért a St. Louis Rams ellen.

Összességében a 2014-es szezonban Fitzgerald 63 fogadást kapott 784 yardért és két touchdownt, mivel a Cardinals 11–5 visszatért a rájátszásba.

A Carolina Panthers elleni Wild Card fordulóban Fitzgerald három yardot kapott 31 yardra a 27–16-os vereség során. Játékostársai a 68. helyre kerültek az NFL 2015-ös 100 legjobb játékos listáján.

2015-ös szezonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2015-ös szezon

Február 2015. január 18-án Fitzgerald új, több évre szóló, legalább 11 millió dollár értékű szerződést kötött a következő két szezonban.

A 2. héten, a Chicago Bears elleni 48–23-as győzelem során Fitzgeraldnak 112 yardokat kapott és három touchdown-passzt fogott el, karrierje során először teljesítette a bravúrt az alapszakasz során. Teljesítményéért karrierje során negyedszer nevezték ki a hét NFC támadójátékosának. A következő meccsen kilenc fogadást kapott 134 yardért és két touchdownt kapott a San Francisco 49ers ellen. November 15-én tíz fogadást tartott 130 yardon a Seattle Seahawks ellen. A 13. héten ő lett a legfiatalabb játékos, aki elérte az 1000 karrierfogadást; A Dallas Cowboys szoros vége, Jason Witten ugyanazon a napon csatlakozott hozzá a 11. és 12. játékossal, hogy elérje ezt a mérföldkövet. A 2015-ös alapszakaszt fogadó érintéssel zárta a Green Bay Packers és a Seattle Seahawks elleni utolsó két mérkőzésen. A Cardinals 13–3-as mérleggel végzett, és megnyerte az NFC Westet.

A 2015-ös szezonban Fitzgerald 109 fogást kapott, ami az NFL ötödik helyéhez kötött, 1215 yardot és kilenc touchdownt ért el. A 2015-ös szezonban elért eredményeiért Fitzgeraldot kilencedik alkalommal választották be a Pro Bowlba. A 27. helyet szerezte meg az NFL 2016 legjobb 100 játékosa között.

2016. január 16-án Fitzgerald segített hátvédjének, Carson Palmernek az első rájátszásbeli győzelmét 8 elkapással rögzíteni franchise-rekord 176 yarddal az NFC-ben. Divíziós forduló a Green Bay Packers ellen a 16. hét visszavágóján.Fitzgerald volt a Cardinals “teljes támadása hosszabbításban, 75 yardos fogadással nyitott a hosszabbítás, és két játszmával később ötméteres touchdown fogadás történt Palmertől, aminek eredményeként 26–20 győzelem született. Négy fogadást tartottak 30 yard az NFC bajnokságban a Carolina Panthers ellen. A Cardinals “szezonja 49–15-ös vereséggel zárult.

2016-os szezonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2016. szezon

2016. augusztus 5-én Fitzgerald egyéves, 11 millió dolláros szerződés-hosszabbítást írt alá a Cardinals-szal.

2016. szeptember 11-én Fitzgerald nyolc fogadást fogadott 81 yardra és két touchdownra, miközben ő lett a A 10. játékos, aki elérte a 100 karrierlehetőséget, az NBC vasárnap esti labdarúgó-mérkőzésén a New England Patriots elleni szezonnyitó 23–21-es vereség miatt. A szezon ötödik meccsén hat fogadást ért el 81 yardért és két touchdownt a San Francisco 49ers elleni 33–21-es vereségnél. November 13-án 12 fogadást kapott 132 yardért egy újabb erős kiránduláson a 49ers ellen, 23–20-as győzelem mellett. Az alapszakasz döntőjében, 44–6-os győzelmet aratva a Los Angeles Rams ellen, öt fogadást kapott 43 yardon keresztül, és megszerezte első fogadását a 49ers-szel való első találkozása óta. A Cardinals 7–8–1-es mérleggel végzett, és kihagyta a rájátszást.

A 2016-os szezon végén Fitzgerald másodszor vezette az NFL-t a fogadásokon 107-gyel, és 1023 kapott yardja volt hat kapott touchdownt. A 11. helyről a 3. helyre lépett a karrierfogadások összesített listáján, és minden időkben a kilencedik szezont fejezte be a kapott yardokban. Karrierje tizedik Pro Bowljába nevezték ki. Társai a 45. helyre rangsorolták az NFL 2017 legjobb 100 játékosa közül.

2017 seasonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2017. szezon

Fitzgerald 2017-ben

Steve Smith és Anquan Boldin nyugdíjazásával 2016 végén , a 34 éves Fitzgerald a karrier vezetőjeként lépett be a 2017-es idénybe a fogadásokon és az aktív játékosok között yardokat kapott. A 3. héten, a Hétfő esti fociban Fitzgerald 149 yardot kapott 13 fogadáson, ami magasra tette karrierjét, és a Dallas Cowboys elleni 28–17-es vereséget érte el, ami csaknem három éve volt a legeredményesebb. 13 fogadása megdöntötte Jarvis Landry 2. héten mutatott teljesítményét, így a játékosok a legtöbb fogadást kapták meg a 2017-es szezonban. A következő héten 19 yardos hirtelen halálesetet kapott Palmertől, 0:31 maradt a hosszabbításban. hogy 18–15-ös pontszámmal legyőzze a San Francisco 49ers csapatát. A 6. héten Fitzgerald 10 fogadást kapott 138 yardon, és érintést ért el a Tampa Bay elleni 38–33-as győzelem mellett, és 10 fogadást 113 yardért a 10. hét csütörtökjén. Éjszakai futball 22–16-os vereség a Seattle-től, Antonio Brownhoz csatlakozva az egyetlen játékosként, aki 2017-ben három, több mint 10 fogadást játszott, és rövid ideig átadta Brownnak a bajnoki vezetést a fogadásokon. 2017. november 17-én Fitzgerald egyéves szerződés-hosszabbítást írt alá a Cardinals-szal 11 millió dollár értékben a 2018-as szezonban. A 13. héten a Los Angeles Rams ellen Fitzgerald 10 fogadással rendelkezett, negyedik játéka kétszámjegyű volt, 98 yardot ért el, és ötödik touchdownt ért el a 32–16-os vereség során. A 16. héten, a New York Giants ellen kilenc fogadást kapott 119 yardért és egy touchdownt. Ezen felül 21 yardos passzt teljesített a 23–0-s győzelem során. Karrierje legjobbját 109 fogadással kötötte be, második lett Jarvis Landry előtt, és az NFL nyolcadik helyen végzett 1156 kapott yarddal. 2017. december 19-én Fitzgeraldot 11. Pro Bowljába nevezték. Később azonban bejelentették, hogy Doug Baldwin, a seattle-i Seahawks helyettesíti Fitzgeraldot. A Cardinals 8–8-as mérleggel végzett, és kimaradt a rájátszásból. A NFL 2018. évi 100 legjobb játékosa 27. helyén állt.

2018 seasonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2018. szezonja

Az 1. héten Fitzgerald hetet vett fel 76 yard fogadások a Washington Redskins elleni 24–6-os vereségben. Fájó combhajlítást ápolva a következő hat meccsének egyikében sem sikerült elérnie az 50 yardot, és csak a 7. hét 45–10-es vereségét vette fel a Denver Broncostól a csütörtök esti fociban. A 8. héten 102 yardon nyolc fogadást ért el érintéssel és kétpontos konverzióval a San Francisco 49ers elleni 18–15-ös győzelemben. A 10. héten a Kansas City Chiefs elleni 26–14-es vereség után, miután 50 fogadást rögzített hat fogadással, Fitzgerald elért 15 952 karrierfogadó yardot, Terrell Owens mellett a mindenkori listán második Jerry Rice mögött. A 11. héten az Oakland Raiders ellen Fitzgerald két elkapást hajtott végre 23 yardon, amelyek mindketten touchdownt jelentettek a 23–21-es vereségnél.

A 14. héten a Detroit Lions ellen Fitzgerald NFL-rekordot döntött a legtöbb fogadáson. egy csapattal 1.282-gyel. Az abban a játékban használt kesztyűt és a fogott labdát a Pro Football Hall of Fame-be küldték.A 16. héten Fitzgerald dobta NFL-karrierje első touchdown-passzát, 32 yardos passzot David Johnsonnak az első Cardinals-pontszámért a Los Angeles Rams 31–9-es esetleges veresége miatt. Ezen felül Fitzgeraldnak hat fogadása volt 53 yardon. A 3–13-as idényt a Cardinals vezető vevőjeként fejezte be, 69 fogadással a karrier-alacsony 734 yardért, hat kapott touchdownt. Fitzgeraldot a társai a 60. helyre rangsorolták az NFL 2019. évi 100 legjobb játékosa között.

2019 szezonEdit

Lásd még: Arizona Cardinals 2019 szezonja

Január 23-án , Fitzgerald bejelentette, hogy visszatér a 2019-es szezonra, és egy évre meghosszabbította a Cardinals szerződését. Az 1. héten a Detroit Lions ellen Fitzgerald nyolc passzt fogott 113 yardra, és egy touchdownt kapott az újonc hátvéd, Kyler Murray a 27–27-es döntetlennel. A Baltimore Ravens 23–17-es veresége miatt a 2. héten öt fogadást kapott 104 kapott yardból az első back-to-back játékaihoz, több mint 100 kapott yarddal a 2015. szezon 2. – 3. Hete óta. A 4. héten a Seattle Seahawks 27–10-es veresége során Tony Gonzalezt hagyta el az NFL történelmében a második legtöbb karrierfogadásért. A 3-tól 17-ig tartó 12 meccsen Fitzgerald átlagosan 41,9 yardot tett ki 4,4 fogadáson összesen három touchdown alatt, Christian Christian pedig a második évben jelent meg a csapat első lehetőségeként.

2020 seasonEdit

2020. január 15-én Fitzgerald újból aláírta a Cardinals-szal egy egyéves, 11 millió dollár értékű üzletet. 2020. november 26-án Fitzgerald a tartalék / COVID-19 listára került a vírus pozitív tesztje után, és december 8-án aktiválták. Összességében Fitzgerald 13 meccsen szerepelt a 2020-as szezonban. Az idényt 54 fogadással fejezte be 409 kapott yardért és egy touchdownt, ami a 15. héten történt a Philadelphia Eagles ellen.